Nedávne

Najžiadanejšie

Bambucké maslo vs. cupuaçú maslo - ktoré je lepšie?

Bambucké maslo vs. cupuaçú maslo - ktoré je lepšie?

Všetci sme už asi počuli o bambuckom masle. S vysokým obsahom omega-3 a omega-9 mastných kyselín a preukázanými prínosmi v oblasti hydratácie, redukcie jaziev, a zvyšovania SPF, si bambucké maslo vydobylo povesť “pracanta” medzi prírodnými maslami. Avšak, iné maslo vzišlo z tajomných hlbín amazonského dažďového lesa, aby dalo bambuckému maslu zabrať v boji o kráľovnú kozmetických masiel: cupuaçú (čítaj kupuasú) maslo.

Keď sa podrobili testovaniam, cupuaçú maslo porazilo známejšie bambucké maslo znova a znova, a to aj v mnohých kritériách, kde sa bambucké maslo tešilo bezkonkurenčnej reputácii. V súboji vlhkosti a zadržiavania vlhkosti, kde si bambucké maslo voľakedy začalo budovať svoju povesť, je cupuaçú rozhodne efektívnejšie. Zdokumentovanou retenčnou schopnosťou 240% jeho vlastnej hmotnosti, cupuaçú maslo uvedie do rozpakov aj tie najlepšie výsledky aké kedy zaznamenalo bambucké maslo. Lanolín, známy svojou kapacitou zadržiavania vody, je v tomto ohľade úplne prekonaný. Výsledky transepidermálneho testu straty vlhkosti ďalej potvrdzujú hydratačnú prevahu cupuaçú masla nad bambuckým maslom významným zlepšením pleti v oboch testoch: krátkodobým 7-hodinovým a dlhodobým 28-dňovým. 


Cupuaçú sa môže pochváliť pôsobivým podielom omega mastných kyselín (predovšetkým zdravým pomerom 3 ku 6), ale ešte pôsobivejšia je hojnosť antioxidačných polyfenolov, ktoré sa nikde inde v prírode nevyskytujú. To vnuklo vedcom pomenovať novo-objavené a kvalitatívne nadradené antioxidanty ako "theograndíny" v odkaze na binomický názov tohto amazonského superovocia: Theobroma Grandiflorum. To tiež poskytuje cupuaçú výrazne lepšiu oxidačnú stabilitu, ktorá súvisí s dlhšou trvanlivosťou masla.

V našej ponuke 100% prírodnej kozmetiky s amazonským ovocím vám ponúkame vyššie spomenuté účinky cupuaçú masla v omladzovacom kréme na tvár a v detskom kréme Rebríček & Rumanček.

Product successfully added to the product comparison!