Aký je snehobiely med?

Aký je snehobiely med?

Náš snehobiely med je prvý jarný med z lúčnych kvetov, repky a ovocných stromov.

Ide o prvú znášku vo včelárskom roku a medu sa pripisujú najsilnejšie liečivé účinky vďaka energii pučiacich kvetov v čase kedy má príroda najviac nektáru.

Na jar sa príroda prebúdza zo zimného spánku, všetko je čisté a začína sa postupne nový život. Je to hlavné obdobie kvitnutia väčšiny ovocných stromov a lúčnych rastlín. Vtedy rastliny intenzívne prijímajú živiny za účelom zakladania nasledujúcej generácie. Pre včely je to bohatá úroda voňavého nektáru a farebných peľov.

Tento med obsahuje najviac peľu zo všetkých našich medov. Ide o bielkoviny rastlinného pôvodu, preto sa odporúča pre ľuďí v produktívnom veku pre revitalizáciu organizmu. 

Má ojedinelé liečivé účinky, lebo je z nektáru rôznych liečivých stromov a bylín ako napr. vŕba alebo púpava. Medzi prvé kvety roka patrí aj repka olejná a navyše Slovensko je jedna z mála krajín sveta kde sa nepestuje geneticky modifikovaná. Repka je unikátna svojim zložením, lebo obsahuje alkaloid bazicín, ktorý má protirakovinové účinky.

Náš snehobiely med má v sebe čistú a číru sladkosť a jeho chuť má decentné, akoby vanilkové zakončenie. Je krémový, ľahko rozotierateľný a preto je ideálny na ranné natretie chleba alebo ochutenie čaju v studených zimných mesiacoch. 

Pre tých, ktorí preferujú studené nápoje po celý rok, odporúčame rozmiešať med v čistej vode a ochutiť citrónom. Takýto nápoj, ako náhrada komerčných sladených vôd, nielen osvieži ale dodá telu veľa cenných látok. Jarný med je na takéto recepty mimoriadne vhodný.

Leave your reply

*
**Not Published
*Site url with http://
*
Product successfully added to the product comparison!