Nedávne

Najžiadanejšie

Aký je snehobiely med?

Aký je snehobiely med?

Náš snehobiely med je prvý jarný med z lúčnych kvetov, repky a ovocných stromov.

Ide o prvú znášku vo včelárskom roku a medu sa pripisujú najsilnejšie liečivé účinky vďaka energii pučiacich kvetov v čase kedy má príroda najviac nektáru.

Na jar sa príroda prebúdza zo zimného spánku, všetko je čisté a začína sa postupne nový život. Je to hlavné obdobie kvitnutia väčšiny ovocných stromov a lúčnych rastlín. Vtedy rastliny intenzívne prijímajú živiny za účelom zakladania nasledujúcej generácie. Pre včely je to bohatá úroda voňavého nektáru a farebných peľov.

Tento med obsahuje najviac peľu zo všetkých našich medov. Ide o bielkoviny rastlinného pôvodu, preto sa odporúča pre ľuďí v produktívnom veku pre revitalizáciu organizmu. 

Má ojedinelé liečivé účinky, lebo je z nektáru rôznych liečivých stromov a bylín ako napr. vŕba alebo púpava. Medzi prvé kvety roka patrí aj repka olejná a navyše Slovensko je jedna z mála krajín sveta kde sa nepestuje geneticky modifikovaná. Repka je unikátna svojim zložením, lebo obsahuje alkaloid bazicín, ktorý má protirakovinové účinky.

Náš snehobiely med má v sebe čistú a číru sladkosť a jeho chuť má decentné, akoby vanilkové zakončenie. Je krémový, ľahko rozotierateľný a preto je ideálny na ranné natretie chleba alebo ochutenie čaju v studených zimných mesiacoch. 

Pre tých, ktorí preferujú studené nápoje po celý rok, odporúčame rozmiešať med v čistej vode a ochutiť citrónom. Takýto nápoj, ako náhrada komerčných sladených vôd, nielen osvieži ale dodá telu veľa cenných látok. Jarný med je na takéto recepty mimoriadne vhodný.

Product successfully added to the product comparison!