Nedávne

Najžiadanejšie

Jarná akcia - zachráňme včely!

Jarná akcia - zachráňme včely!

Vedeli ste, že v prírode každoročne ubúdajú včely, čmeliaky a divé včely? Všetci im môžeme pomôcť, aj tým, že na jar vysadíme včelárske rastliny. Tie pomôžu naštartovať plodenie kráľovnej a dostatočne zosilnieť do času prvej veľkej znášky koncom apríla/začiatkom mája. Aké sú včelárske rastliny? Také, ktoré včelám poskytujú nektár (ovocné dreviny, kvety) alebo peľ (liesky, vŕba, rakytník). 

Preto prichádzame s akciou, ktorá pomôže zachrániť včely a trochu zlepšiť svet. Odteraz až do konca apríla nám do poznámky pri objednávke napíšte akú včelársku rastlinu ste tento rok zasadili alebo plánujete zasadiť a my vám zdarma pridáme k objednávke produkt podľa vášho želania v hodnote 25% hodnoty objednávky. Napríklad: ak má vaša objednávka hodnotu 20 eur (bez poštovného) napíšte nám do poznámky ktorý produkt v hodnote 5 eur si želáte pribaliť zdarma. Pri objednávke v hodnote 50 eur bude mať darček hodnotu 12,50 eur, atď. 

Nežiadame o žiadny konkrétny dôkaz zasadenej rastliny. Budeme vám dôverovať a tiež si myslíme, že dôležitá je takáto osveta. Aby sme nabudúce rozmýšľali aj o tom, že okrem tují a trávy môžeme zasadiť aj niečo pre úžitok včiel. Včelárske rastliny, ktoré pomôžu prežiť včelám a nám prinesú vizuálny alebo/aj chutný zážitok.

2komentáre

  • Avatar
   Zuzana Gabajová
   apr 21, 2017

   Dobry den, nesadila som tento rok, ale posielam Vam tip na skvelu drevinu , krik, ktory kvitne od augusta prakticky az do novembra. Bradavec klandonsky ( napr. tu http://www.dreviny.sk/2136-bradavec-klandonsky-heavenly-blue-nebeska-modra-caryopteris-clandonensis-heavenly-blue/ ). Mam nasadene na zahrade 2 ks, po dvoch rokoch narastli do priemeru cca 1,5 metra, kvitnu neuveritelne bohato a koncom leta su obsypane vcelami. Nie je to nasa domaca rastlina, ale aj tato dovozova zalezitost vcielkam riadne smakuje. Koncom leta mam pocit, ze u nas zije komplet cely susedov vcelin. Vrelo odporucam vyskusat Prajem vela uspechov zuzana Gabajova

   • Avatar
    Včely sv. Ambróza
    jún 7, 2017

    Ďakujeme za tip, určite si ten krík vyhľadáme. Vždy hľadáme zaujímavé a vzhľadné rastliny do záhrady, ktoré navyše poslúžia aj včelám.

Product successfully added to the product comparison!