Nedávne

Najžiadanejšie

Ako náš med chutil angličanom a vyhral Great Taste Award

Ako náš med chutil angličanom a vyhral Great Taste Award

Náš slnečnicový med Včely sv. Ambróza vyhral tento rok na najznámejšej svetovej súťaži potravín Great Taste Awards. A dozvedeli sme sa to naozaj originálne. Manžel opravoval strechu na včelíne a niekde v susedstve bolo zapnuté rádio. Zrazu počúva ako v správach oznamujú, že niekoľko slovenských potravín bolo ocenených gastronomickým oscarom a náš med medzi nimi!

Vedeli sme, že náš med je výnimočný, preto sme neboli až tak prekvapení. Určite nás ale veľmi potešilo, že ho oceňujú aj anglickí fajnšmekri. Tu sú hodnotenia poroty:

- Milujeme žltú farbu tohto krémového medu. Veľmi dobre urobený produkt.

- Veľmi príjemná rovnováha chuti a sladkosti. Hladká, ľahko fondánová konzistencia necháva dobrý pocit v ústach.

- Úžasná chuť, s nádychom citrusu, a nie príliš sladká, dobrá textúra, necháva dlhý dobrý pocit v ústach.

- Veľmi dobrý med s trochou citrónovej kyslosti ukrytej za sladkou chuťou. Vynikajúca textúra a pudingovo-zlatá farba. Dokonca aj porotca, ktorý nenávidí med začal uvažovať o tom, že si ho dá s chlebom a maslom ku tradičnému čaju.

Aby bolo jasné, tento med sme nerobili my, ale naše včely:) Trochu sme tomu pomohli tým, že sme včely umiestnili na miesto, kde mohli dopracovať unikátny slnečnicový med s nezameniteľnou arómou, chuťou a konzistenciou. 

Ocenených bolo viacero exkluzívnych medov z celého sveta, ale slnečnicový bol jediný náš. Znamená to, že ide o najlepší slnečnicový med na svete? To posúďte vy!

Product successfully added to the product comparison!