Nedávne

Najžiadanejšie

4 rady ako hydratovať suché ruky

4 rady ako hydratovať suché ruky

Suché ruky dokážu riadne znepríjemniť už aj tak často nevľúdne studené zimné mesiace. Svrbia a bolia a niekedy dokonca popraskajú a krvácajú. Ak máte chronicky suché ruky, prvým krokom je účinná hydratácia. Tu sú naše štyri rady ako na to:

1. Natierajte si ruky prírodným hydratantom

Ak práve nemáte poruke hydratant na báze nebieleného včelieho vosku (surový med a propolis sú obrovské plus) formulovaný špeciálne pre ruky, môžete si pomôcť aj kokosovým olejom. Dajte si len pozor, aby nebol rafinovaný a poskytne vám vrstvu ochrany. Do pokožky sa vpíja celkom rýchlo a neobsahuje nič, čo by pokožku vysušovalo a tým zhoršilo celý problém.

2. Nezabúdajte na nechty

Nezabudnite si dobre pretrieť a vyživiť okolie nechtov a tiež samotné nechty. Neskôr sa Vám odmenia - budú zdravšie, pevnejšie a krajšie. 

3. Vyhýbajte sa lacným krémom z drogérie

Väčšina masovo vyrábaných krémov na ruky obsahuje alkohol, ropné produkty, umelé arómy a iné chemikálie, ktoré vašu pokožku v skutočnosti vysušujú namiesto toho, aby jej pomáhali sa zotaviť. Poskytujú len dočasnú hydratáciu a z dlhodobého hľadiska nie sú riešením pre suché ruky. Skontrolujte si zloženie krémov, aj tých, ktoré sú určené pre veľmi suché ruky. Ak má krém zložky, ktoré máte problém vôbec vysloviť, hľadajte radšej niekde inde. 

4. Spite s rukavicami

Ak ruky potrebujú naozaj intenzívnu terapiu, natrite si ich večer vašim obľúbeným balzamom alebo olejom, a nasaďte si bavlnené rukavice. Takto budú mať jednotlivé zložky dosť času na pôsobenie počas celej noci. Keď si ráno dáte dole rukavice, ruky budú jemnejšie a vláčnejšie.

A keďže prevencia je ľahšia ako liečba, tu je ešte zopár rád, ako predchádzať suchým rukám:

1. Pite dostatok tekutín

2. Ruky si umývajte šetrne - vyhýbajte sa horúcej vode a používajte iba prírodné mydlo

3. Používajte gumené rukavice pri práci s čistiacimi prostriedkami 

4. V lete si chráňte ruky pred slnkom krémom na opaľovanie

5. V zime si chráňte ruky pred mrazom hrubými rukavicami

6. Ak máte v domácnosti veľmi suchú klímu, určite pomôže zvlhčovač vzduchu

Product successfully added to the product comparison!