Nedávne

Najžiadanejšie

Čo sú strie a ako sa ich zbaviť

Čo sú strie a ako sa ich zbaviť

Strie sú tenké čiary na povrchu pokožky, väčšinou červenej až bielej farby. Nepredstavujú síce žiadny zdravotný problém, ale esteticky nie sú príťažlivé. Strie vznikajú počas tehotenstva, v puberte, keď deti rýchlo narastú alebo pri náhlom náraste hmotnosti. Takéto rýchle zväčšovanie objemu tela spôsobí, že elasticita kože sa s tým nevie vysporiadať. Strie sú vlastne jazvy, ktorými si telo zahojilo poškodené elastické vlákna v kožnom tkanive.

Úplné odstránenie strií je veľmi ťažké a závisí aj od genetickej výbavy človeka. Omnoho jednoduchšie je striám predchádzať. Okrem správnej životosprávy, dostatku tekutín a pohybu sa odporúča preventívna starostlivosť o pokožku kde predpokladáme vznik strií. 

Naša rodina momentálna očakáva každú chvíľu príchod šiesteho potomka. Nenechala som nič na náhodu a počas celého tehotenstva bruško natieram krémom z včelích produktov a hlavne s propolisom. Obsahuje ďalšie podporné látky a výťažky z rastlín a osvedčil sa mi tak, že ho môžem úprimne odporúčať. 

Z prvých dvoch tehotenstiev mám pár blednúcich strií. Posledné štyri tehotenstvá už používam výlučne našu včeliu kozmetiku. Viem, že dôležité je pôsobenie na všetky vrstvy pokožky a preto ju dôkladne hydratujem a premasťujem.

Po pôrode je zas veľmi dôležité zamerať sa na prsia, ktoré sa zväčšujú vplyvom laktácie. Z vlastnej skúsenosti viem, že riešiť strie až potom keď sa vyskytnú už môže byť neskoro. Podobné princípy platia aj pre pánov, hlavne tých, ktorí posilňujú a rýchlo naberajú svalovú hmotu. Nezanedbávajte prevenciu, aby vám neostali trvalé spomienky na koži. Ako vždy, prevencia je účinnejšia a lacnejšia ako liečba.

Product successfully added to the product comparison!