Nedávne

Najžiadanejšie

Ako vznikol náš med so škoricou

Ako vznikol náš med so škoricou

Presne pred tromi rokmi sme začali s výrobou medu so škoricou. Dlho sme váhali, lebo predošlé tri generácie včelárov v našej rodine vždy striktne odmietali med ochucovať alebo do neho vkladať iné potraviny ako napr. orechy. Asi podobne, ako by stará vinárska rodina reagovala na víno s kolou :) Med sa v našej rodine nikdy nevyrábal s cieľom maximalizácie množstva vyrobeného medu, ale doslova a do písmena z lásky a rešpektu k včelám. To by naozaj pochopil iba ten, kto videl zdesenie nášho dedka, keď omylom pristúpil včelu. 

Ochucovanie medu sa v našej rodine vždy rovnalo jeho znehodnocovaniu. Asi pred štyrmi rokmi sme si začali na raňajky dávať chlieb s medom a škoricou pre jeho zosilnené účinky na prevenciu zdravia.

Tušili sme, že ak je dobrý a užitočný pre nás, bude oň záujem aj od našich zákazníkov. "Znehodnoteniu" medu sme sa vyhnúť nemohli, ale chceli sme ho minimalizovať. Na začiatok sme si povedali, že chceme tú najkvalitnejšiu škoricu na svete, nech stojí čokoľvek. Najkvalitnejšia je tá cejlónska a musela byť od dôveryhodného dodávateľa. Jednoducho nedôverujeme anonymným produktom, ktoré prešli mnohými sprostredkovateľmi, kým sa dostali na pult predajne. 

Začali sme spolupracovať s firmou, ktorá dováža organickú škoricu priamo zo Srí Lanky. Mimochodom, keď sme pred tromi rokmi spúšťali predaj medu s cejlónskou škoricou, boli sme trochu prekvapení, že sme prví na svete, koho to napadlo. Internetové vyhľadávania v mnohých jazykoch nám to potvrdili. Odvtedy podobných produktov pribudlo, ale to je v poriadku. Ako sa hovorí: imitácia je najvyššia forma poklony :) 

Pri treťom výročí predaja nášho úspešného medu s cejlónskou škoricou ho teraz ponúkame aj v elegantnej sklenenej hranatej fľaši vloženej v prekrásnej krabičke znázorňujúcej úľ. Vhodný aj na okamžité darovanie blízkemu. 

Prajeme dobrú chuť a nech padne na zdravie!

Product successfully added to the product comparison!