Nedávne

Najžiadanejšie

4 tipy ako vyživovať pleť v letnej sezóne

4 tipy ako vyživovať pleť v letnej sezóne

Hurá, je tu opäť ten čas, na ktorý sa tešíme celý rok - dovolenková sezóna! Čas, keď tisíce z nás odchádzajú k ďalekému moru alebo blízkemu jazeru. Máme pre vás zopár tipov, ako si udržať pokožku zdravú a pružnú aj počas horúcich dní, ktoré ju intenzívne vysušujú.

Päty dostávajú v lete zabrať asi najviac, lebo sú prirodzene suché. Chodidlá nemajú žiadne olejové žľazy a sú hydratované iba potnými žľazami. Keď v lete chodíte často bosá, päty a chodidlá sa vonku menej potia a rýchlo stvrdnú. Obzvlášť sú náchylné pri pobyte pri mori, kde často striedame pobyt v slanej vode s chôdzou po suchom piesku.

Aby sme sa vyhli suchým, škrabľavým alebo dokonca popraskaným chodidlám, musíme ich máčať, mechanicky očisťovať a hydratovať s prípravkom na to určeným. Na jemnučké chodidlá odporúčame náš 100% prírodný balzam na päty s extraktom z mäty priepornej, aby boli zdravé a voňavé. Viac o starostlivosti o chodidlá sme písali v tomto blogu.

Používanie správneho mydla je veľmi dôležité, lebo drogériové, umelo navoňané mydlá zbavujú pokožku vlhkosti a zrýchľujú proces vysušovania. Na dovolenku odporúčame naše prírodné mydlo s medom a levanduľou, ktoré vašu pleť určite nevysuší a navyše bohato pení. 

Základ zdravej a pružnej pleti je: hydratovať, hydratovať a hydratovať. Náš 100% prírodný levanduľový hydratačný krém je zmesou našich včelích produktov a rastlinných výťažkov. Obzvlášť si ho pochvaľujú zákazníčky s veľmi citlivou pleťou, lebo neobsahuje žiadne konzervanty. Stačí ho nanášať v tenkej vrstve, preto vám vydrží veľmi dlho.

Pozor si musíme dávať aj na pery a tie citlivejšie zažívajú v lete ozajstný nápor vysušovania. Popraskané pery nie sú žiadna zábava a preto vám odporúčame balzam na pery od našich včiel: s medom, voskom, propolisom a vôňou organickej papáje!

Prajeme Vám, aby ste toto leto prežili spokojne a v zdraví. Či už na dovolenke, alebo v práci:)

Product successfully added to the product comparison!