Recent Posts

Nejžádanější

Recept na jahodový koktejl s medom

Recept na jahodový koktejl s medom

Jahodový milkshake, smoothie alebo koktejl - má rôzne názvy, zloženia, ale v zásade by mal obsahovať jahody, mlieko a mal by byť aj sladký. U nás doma sa bránime sladkostiam (neúspešne) a sladký jahodový koktejl si robíme bez cukru alebo zmrzliny. Má tri ingrediencie, všetky prírodné a zdravé: mrazené jahody, mlieko a med. 

Jednotlivé množstvá dávame od oka. Pomer závisí od chutí: či máte radi koktejl mliečnejší, ovocnejší, hustejší, či sladší. Na začiatok môžete začať s pomerom: pol litra mlieka, 250g jahôd a tri polievkové lyžice medu. Potom upravujte podľa vlastnej chuti. Dobre to premixujeme a servírujeme. 

Med používame samozrejme náš vlastný. Vyskúšali sme viacero druhov a najviac nám v jahodovom koktejle chutí citrusový. Ako jeden z mála medov - v jeho chuti sa dá cítiť znáška, z ktorej nektára včely med urobili. Jeho chuť má jasné citrusové podtóny, ktoré sa dobre miešajú s jahodami, a tak má koktejl unikátnu a neopakovateľnú chuť. 

Voľakedy sme s deťmi zašli do McDonaldu len kvôli ich mliečnemu šejku. To už našťastie nerobíme. Náš koktejl je zdravší, lacnejší, rýchlo spravený a hlavne chutnejší! 

Product successfully added to the product comparison!