Recent Posts

Bestsellers

Ako chrániť pleť počas koronavírusu

Ako chrániť pleť počas koronavírusu

Učíme sa žiť s koronavírusom. Momentálne sme niekde medzi prvou a druhou vlnou a koniec je v nedohľadne. Mnohí odborníci tvrdia, že u zdravých ľudí sú osobná hygiena a čisté ruky ešte dôležitejšie ako nosenie rúška. Dnes máme pri každom vstupe do verejných priestorov praktickú dezinfekciu na ruky. Hlavne pri návšteve obchodných centier, kde je pri vstupe do každého obchodu, si ju možno aplikujeme 10 aj 20 krát denne.  

Už dávno pred koronou ale varovali odborníci pred častým používaním antibakteriálnych mydiel a dezinfekčných prostriedkov. Tie totiž zabíjajú všetky mikroorganizmy, dobré aj zlé. Ich nadmerné používanie môže viesť k podráždeniu pokožky, kožným ochoreniam ako sú ekzémy a k rozšíreniu mikroorganizmov odolných voči antibiotikám. 

Tu je niekoľko tipov ako na osobnú hygienu v čase koronakrízy, tak, aby sme si nezničili mikrobióm - kožnú flóru:

- dezinfekciu používajme iba tam, kde je to absolútne nutné - napr. na úrade, v kostole, v obchode.

- doma, alebo v práci uprednostníme umývanie rúk vodou a mydlom, ktoré je šetrnejšie k pokožke.

- ruky umývame pod tečúcou vodou asi 20 sekúnd. Je to odporúčanie organizácií ako WHO, UNICEF a CDC. Aby sme nemuseli rátať sekundy, odporúča sa zaspievať "Všetko najlepšie" dvakrát :).

- pri umývaní rúk si ich dobre namydlíme a jednoznačne odporúčame používať prírodné mydlá. Tie po zmydelnení vo výrobnom procese neobsahujú žiadne chemikálie, iba prírodné oleje a tuky.

- po umytí rúk nanesieme na ne regeneračnú a ochrannú vrstvu krému alebo balzamu. Opäť odporúčame používať iba prírodné kozmetické krémy, aby sme pomohli pleti rýchlo sa zregenerovať.

Prírodné mydlá a krémy dnes nie je problém zakúpiť. My vám dávame do pozornosti tie naše, v ktorých používame včelí vosk a med iba z našich včelstiev.

Product successfully added to the product comparison!