Recent Posts

Bestsellers

Snehobiely med

Snehobiely med

Náš snehobiely med je farbou naozaj snehobiely a zložením je to med z divých, čiže lúčnych kvetov. Odtieň bielej sa môže líšiť od úľa k úľu, lebo záleží na tom kam tie ktoré včely lietali a ktoré konkrétne kvety opeľovali. Máme to šťastie, že necelý kilometer od úľov sú rozsiahle lúky. Odkiaľ konkrétne tento med pochádza je na tomto krátkom videu z konca leta:

https://youtu.be/SSLyqabvgzU

Štandardný proces u veľkospracovateľov je takýto med homogenizovať, aby vznikla jedna identická medová hmota, ktorá sa nijako nelíši farbou, chuťou alebo konzistenciou. My si naopak zakladáme na tom, že v každej nádobe môže byť med trochu iný a zároveň autentický.

Tento med vám ponúkame v surovom stave. Znamená to, že nebol nikdy zohrievaný, homogenizovaný a bol len ľahko filtrovaný. Obsahuje dokonca malé kúsočky peľu a vosku - presne ako vo včelom pláste. Takýto med je bohatý na enzýmy a má zachované svoje liečivé vlastnosti v prírodnej podobe.

Chuťovo je snehobiely med neutrálnejší ako ostatné medy z našej ponuky. Hodí sa preto vynikajúco do čajov - ak pijete aromatické ako napríklad ručne zbierané slovenské bylinkové alebo kvalitné japonské zelené čaje pri ktorých si chcete vychutnať ich pôvodnú chuť bez "vyrušovania" silnej medovej arómy alebo chute:)

Product successfully added to the product comparison!