Recent Posts

Bestsellers

Citrusový med

Citrusový med

Vďaka silným včelstvám dopracujeme každý rok väčšie množstvo medu. No keďže je dopyt po našom mede ešte silnejší, museli sme začať spracovávať aj med dopracovaný nielen našimi včelami. Inak by sme nemali čo predávať už pred Vianocami :)

Pri výbere medu, ktorý zaradíme do ponuky, sme prieberčivejší ako princezná na hrášku. Musí byť v mnohom unikátny. Spolupracujeme so včelármi v odľahlých lokalitách, ktorých med predávame na Slovensku výlučne my.

Náš citrusový med je z okolia Valencie. Nejde o med z obrovských jednodruhových plantáží, ktoré sú sústredené skôr v okolí Granady a tiež v Taliansku na Sicílii a Kalábrii. Náš je "dedinský" med zo zmiešaných záhrad, kde rastú spolu rôzne citrusy ako citróny, pomaranče, limetky, grepy alebo mandarínky.

Citrusový med má svetlú farbu, zlatožltú až svetlohnedú. Jeho sladkosť je priemerná, ale je nadpriemerne aromatický. Jeho aróma je ovocno-kvetová. Je to veľmi príjemná aróma a so zavretými očami je ľahké si predstaviť vôňu citrusových hájov odkiaľ pochádza. 

Citrusový med je unikátny aj v tom, že obsahuje kofeín. Ide ale o menšie množstvo ako v bezkofeínovej káve (áno, aj tá obsahuje kofeín :) ). Tento med nekryštalizuje, ale časom zhustne, čiže sa stáva menej tekutým. To, čo tento med najviac odlišuje, je jeho aróma. Aby ste si ju vychutnali čo najviac, odporúčame jeho studené využitie. Skôr ako do čaju, skúste si ho dať na raňajky s bielym jogurtom alebo natrieť na chlieb. Dobrú chuť!

Product successfully added to the product comparison!