Recent Posts

Bestsellers

Slovenský svetový med

Slovenský svetový med

Nie sme súťažní turisti. Nechodíme po výstavách, súťažiach s cieľom nazbierať čo najväčší počet medailí. Ale keď sa podarí skutočne výnimočný med, ako pred 2 rokmi slnečnicový, prihlásime ho do Great Taste. Je to akási potreba, možno zbytočná, počuť od nestranného človeka - áno, podarilo sa niečo vzácne. 

Prečo práve Great Taste? Je mnoho súťaží, ale táto je najväčšia. Je aj najprestížnejšia. Schádza sa tam najsilnejšia svetová konkurencia z Grécka, Španielska, atď. Víťazi dostávajú kontrakty a miesta na policiach v londýnskom Harrod's. Tam sa predávajú za ceny niekde medzi 30 a 250 eur za 250g balenie. 

Vo svete finančníctva sa hovorí: ak prerazíš v New Yorku, presadíš sa všade. Vo svete medu je to Great Taste. Aj keď si úspešne potvrdíme kvalitu medu, ostávame nohami pevne na zemi, tej slovenskej. Ponuky na zahraničnú expanziu a rozšírenie produkcie sme slušne odmietli a prioritou ostáva limitovaná produkcia. Pre slovenských zákazníkov, aj keď radi obsluhujeme aj český trh. 

Tento rok sme prihlásili náš lesný med. A celkom úspešne. Získal zlatú hviezdu. Veľmi nás potešili hodnotenia poroty: 

- Tento med má bohatú zlatú a karamelovú farbu. Textúra je hodvábne hladká. Má prírodnú chuť karamelu a "toffee" a dobre vyváženú sladkosť. Je to dokonale vyvážený med.

- Tekutý med. Pikantné lesné tóny podložené jemným základom včelieho vosku.

- Čistá, žiarivá chuť s kvetinovými tónmi a zaujímavou kvetinovou vôňou. Textúra je tekutá a hladká - bol by skvelý na pečenie. Citrusová dochuť tu dodáva niečo pozoruhodné.

Tento med ponúkame zákazníkom v dvoch baleniach. Obe sú vhodné aj na darovanie. 400g balenie je sklenená hranatá fľaša v krásnej krabičke pripomínajúcej včelí úľ. 2,5kg balenie pre zákazníkov s väčšou spotrebou je retro plechovka, také vedierko s rúčkou :) Nech vám poslúži k zdraviu!

Product successfully added to the product comparison!