Čo sa s vami stane keď si dáte na raňajky med so škoricou

Čo sa s vami stane keď si dáte na raňajky med so škoricou

Kombinácia medu a škorice sa používa po stáročia vo východnej medicíne.

Tieto dve ingrediencie s jedinečnými liečiacimi schopnosťami majú dlhú históriu ako domáci všeliek. Aj dnes odporúčajú vedci tieto zložky ako veľmi účinný liek na mnohé druhy chorôb. Dnešná veda hovorí, že aj keď je med sladký, ak sa berie v správnych dávkach ako liek, nemôže ublížiť ani diabetickým pacientom. Kvalitný med s kvalitnou škoricou napríklad natretý na chlieb predstavuje nielen chutné a výživné raňajky, ale má mnohé zdravotné benefity. Tu je niekoľko z nich:

Znižuje zlý cholesterol

Med aj škorica majú schopnosť znížiť váš cholesterol sami o sebe. Keď ich ale skombinujete, zdvojnásobíte ich účinok. Potrvdzujú to aj vedci: vo viacerých štúdiách dokázal med so škoricou znížiť zlepšiť celkový stav cholesterolu a navyše pacientom s cukrovkou typu 2 pomáhal regulovať krvný cukor. 

Pomáha schudnúť

Ak si myslíte, že med má negatívny účinok pri chudnutí, mýlite sa. Má zdravší glykemický index ako cukor. Kombinácia medu a škorice vám môže pomôcť zhodiť pár kíl. 

Uľavuje od bolestí kĺbov

Med so škoricou môže byť podľa vedcov použitá na obmedzovanie bolesti spôsobenej artritídou. Niektorí pacienti sa dušujú, že tento mix im poskytol úľavu od bolesti, ktorú cítili roky.

Uľavuje pokazenému žalúdku

Škoricový med môže tiež pomôcť pri poruchách trávenia a uľaviť od bolesti žalúdka. Nikdy neviete kedy si pokazíte žalúdok, preto je lepšie mať tento mix pripravený v špajzi. Doba spotreby je veľmi dlhá, preto sa tak skoro nepokazí:)

Odbúrava únavu

Veľa ľudí zistilo, že mix medu a škorice im do jedného týždňa zlepší vitalitu. Med vás nakopne bez toho, aby zvyšoval hladinu cukru v krvi a tiež sa nebudete triasť od hyperaktivity ako po káve.

Lieči bežné prechladnutie

Pri nachladnutí skúšame všeličo, aby sme sa cítili lepšie. Nabudúce, skúste túto kombináciu. Jej zložky majú antibakteriálne, antivirózne a antifungicídne účinky, tak vám neublížia keď ich vyskúšate.

Udržuje zdravé srdce a artérie

Bolo dokázané, že pravidelné užívanie tejto silnej kombinácie spolu so správnou životosprávou a cvičením môže predchádzať srdcovým chorobám, tým, že uvoľnuje upchaté artérie. 

Mix medu a škorice si môžete spraviť aj sami doma. Používajte ale kvalitnú cejlónsku škoricu, nie bežnú typu Cassia. Bežná škorica obsahuje kumarín, ktorý môže spôsobiť bolesti žalúdka ak je požívaný vo väčšom množstve. To isté platí o mede. Používajte med o ktorom viete od ktorého včelára pochádza, nikdy nie anonymný zo supermarketu. Najlepšie ak med je zo včelárstva kde sa nepoužívajú žiadne antibiotiká a včelám sa neodoberá všetok med, aby sa následne kŕmili cukrom. 

Ak sa vám nechce zháňať tieto dve zložky a pripravovať ich, môžete si ten najlepší škoricový med zakúpiť u nás. Dobrú a zdravú chuť!

Leave your reply

*
**Not Published
*Site url with http://
*
Product successfully added to the product comparison!