Nedávne

Najžiadanejšie

Odkiaľ je tekvicový med

Odkiaľ je tekvicový med

V priebehu tohto júla, po znáške lipového medu, mali včely odpočívať až do kvitnutia slnečnice. Všimli sme si ale, že mali viac práce ako zvyčajne a úle sa opäť plnili medom. Bola to najprv záhada, lebo v šírom okolí nič zaujímavé vo väčšom množstve nekvitlo. Teda aspoň na slovenskej strane. Naše včely majú stanovisko na slovensko-maďarskej hranici. Na maďarskej strane sú však len agátové lesy čo oko dovidí... 

Keďže všetky logické možnosti dochádzali, vybrali sme sa naslepo v smere letu včiel cez agátový les hľadať čo za nektár vlastne nosia. Ani nie po 500 metroch, za kopcom, sme sa zrazu ocitli na veľkej čistine vyrúbaného lesa. Na naše obrovské prekvapenie, na celom tomto poli práve dokvitala tekvica. 

Záhada bola vyriešená a my veľmi potešení samozrejme. Takýto med nie je bežný a veľmi radi ho ponúkame v tejto sezóne na predaj. Rozšíri našu ponuku rôznorodých medov svojou špecifickosťou. Tento med je svetlohnedej farby, ktorá sa podobá lipovému medu. Chuť má jemný citrusový nádych a je menej horká ako u lipového medu. Vôňa je veľmi príjemná, ľahko korenistá. Zatiaľ čo lipový med dávame iba do lipového čaju, lebo je silno aromatický, tekvicový sa hodí do každého čaju. Svojou arómou neprebíja iné vône a príjemne s nimi ladí. 

Med je balený v hranatej sklenej fľaši a vložený do krásnej krabičky pripomínajúcej úľ. Takto je tiež vhodný na okamžité darovanie bez nutnosti ďalšieho balenia. Dobrú a zdravú chuť!

Product successfully added to the product comparison!