PROPOLIS

Propolis je úžasný prírodný produkt - lepkavá živica potrebná na udržiavanie úľa bez baktérií a nechcených škodcov. Naše včely zbierajú propolis a zalepujú ním škáry v úli. My potom propolis zoškrabeme, vylúhujeme nejaký čas, aby sme ho neskôr použili v našich liečivých prípravkoch.
 
Propolis sa používa v kozmetike už tisíce rokov, keďže je prirodzeným zdrojom bioflavonoidov - antioxidantov zachytávajúcich voľné radikály, ktoré sú hlavnou príčinou starnutia pokožky. Je vedecky dokázané, že propolis má viacero liečivých schopností vrátane antibiotických, antifungicídnych, protizápalových a anestetických. Ako prirodzený "opravár" pokožky, podporuje rýchlu a zdravú obnovu kožného tkaniva, a pomáha liečiť kožné poranenia a popáleniny. Propolis je známy svojimi regeneračnými vlastnosťami a je obzvlášť dobre pomáha liečiť, upokojovať a chrániť slabú a poškodenú pleť.
 
Propolis, prírodné antibiotikum používané na hojenie rán už starovekými Egypťanmi, pomáha zbavovať sa viditeľných námok starnutia pleti. Obsahuje antioxidanty, ktoré vyhladzujú vrásky tým, že neutralizujú voľné radikály a aktivujú obnovu buniek.

 

VČELÍ VOSK

Nebielený včelí vosk je ďalšou dôležitou súčasťou našej liečivej kozmetiky, pretože pokrýva pokožku ochrannou vrstvou, ktorá ju chráni pred škodlivými faktormi životného prostredia. Nebielený včelí vosk pomáha kožu zvláčňovať a obsahuje tiež vitamín A, ktorý je nevyhnutný pre normálny vývoj kožných buniek.

 

MURUMURU

Murumuru, výťažok z amazonskej palmy, je jemný hydratant, ktorý vniká hlboko do pokožky a obnovuje elasticitu v predčasne zostarnutej pleti. Má jeden z najvyšších obsahov kyseliny laurovej vôbec (47%), podobné množstvo sa v prírode vyskytuje iba v materskom mlieku. Murumuru má nízku kyslosť čo je dobrá správa aj pre tú najcitlivejšiu pleť.

 

CUPUAÇÚ

Cupuaçú maslo je účinnejšie ako dnes často používané bambucké maslo tým, že dokáže zadržať vlhkosť až 240% svojej vlastnej váhy. Cupuaçú je unikátne svojím zložením omega mastných kyselín ale ešte pôsobivejší je jeho vysoký obsah antioxidačných polyfenolov, ktoré sa nevyskytujú nikde inde v prírode. Obsahuje tiež fytosteroly (hlavne beta-sitosterol), ktoré regulujú vlhkosť a vrstvu lipidov v pokožke.

 

BACURI

Bacuri je ovocie z Amazónie, ktoré má jeden z najvyšších obsahov amino kyseliny lysínu vôbec. Lysín je látka podstatná pre tvorbu kolagénu a elastínu na udržanie elasticity pokožky. Jeho tmavohnedá farba dáva krémom svoje charakteristické zafarbenie.

 

PEQUI

Pequi je brazílske superovocie, bohaté na vitamíny A a E. Má protizápalové vlastnosti a napomáha produkcii kolagénu a elastínu pre vyššiu elasticitu pokožky. Má unikátne zloženie mastných kyselín a vynikajúce hydratačné schopnosti. Domorodé kmene v Amazónii používajú ovocie pequi ako náhradu za materské mlieko..

 

AÇAÍ

Açaí je obrovským zdrojom antioxidantov, ktoré spomaľujú proces predčasného starnutia a podporujú zdravý rast a delenie kožných buniek.

 

PAPÁJA

Papája sa tiež nazýva “ovocie anjelov”a je najvýdatnejším zdrojom papaínu a vitamínov A a C, ktoré pomáhajú rozkladať neaktívne proteíny a odstraňovať odumreté kožné bunky. Nízky obsah sodíka v papáji zadržiava vlhkosť a tým udržuje pleť hydratovanú. V porovnaní s inými druhmi ovocia, obsahuje papája veľké množstvo karoténu, ktorý je podmienkou zdravej pokožky.

 

GUAVA

Guava má vysoký obsah vitamínu C a pomáha chrániť kožné bunky pred vplyvom rakoviny. Prispieva k tvorbe kolagénu, látke, ktorá dá pevnosť pokožke. Je vynikajúci prírodný zdroj lykopénu, karotenoidu, ktorý chráni pleť pred UV žiarením a vplyvmi okolia.

 

TUCUMÃ

Tucumã maslo obsahuje jednu z najvyšších koncentrácií provitamínu A (beta karotén) v prírode. Naše telo premieňa beta karotén na retinol - vitamín A, ktorý je pre svoje antioxidačné vlastnosti známy aj ako “vitamín krásy”. Vitamín A vyživuje a obnovuje pleť poškodenú slnkom. Tucumã je bohatý zdroj kyseliny palmitovej, stearovej, olejovej a linolovej - zásadných pre zdravý vývoj kožných buniek. 

 

UCUÚBA

Ucuúba maslo je mimoriadna zložka známa iba nemnohým. Zbiera sa v Amazónii a je bohatá na kyselinu laurovú, myristovú a palmitovú - rozhodujúce pre zdravý vývoj kožných buniek, imunitný systém a údržbu zdravej pokožky. Ucuúba je veľmi bohatá na vitamíny C a A (retinol), ktoré urýchľujú syntézu kolagénu, redukujú drobné vrásky a odstraňujú diskoloráciu - tmavé kruhy pod očami.

MED

Med absorbuje v pokožke potrebnú vlhkosť a udržiava ju hydratovanú a pružnú, čo ju chráni proti vysušovaniu a vráskam. Med je prirodzene antimikrobiálny a preto stimuluje hojenie kožných rán a udržiava pokožku zdravú. Je to tiež výživný zvlhčovač, ktorý poskytuje väčšinu toho čo koža potrebuje na to, aby sa v nej stimuloval a udržoval ozdravný proces. Zlepšuje kvalitu pokožky tým, že odstráňuje odumreté bunky a baktérie. Je absolútne neprekonateľný v balzamoch na pery, lebo vytvára povlak, ktorý v perách absorbuje a udržuje potrebnú vlhkosť.

 

KOKOSOVÝ OLEJ

Panenský, za studena lisovaný kokosový olej sa dobre vstrebáva do pokožky a nezanecháva mastný film. Vynikajúco sa hodí pre suchšiu alebo citlivú pokožku, popraskanú kožu (napr. na chodidlách), atopické ekzémy, vyrážky a alergie.   

 

OLIVOVÝ OLEJ

Extra panenský olivový olej sa historicky používal v oblasti Stredozemného mora na varenie, výrobu liečiv, mydla a pleťovej kozmetiky. Na pokožke vytvára priedušný ochranný film a pomáha ju udržovať hydratovanú.  

 

SLAMIENKA

Slamienkový olej je jeden z najvzácnejších a najsilnejších liečivých olejov vôbec. Slamienka je aromatická rastlina, ktorá nikdy nevädne, dokonca ani po odtrhnutí. Rastie nadivoko na skalnatých ostrovoch v okolí Stredozemného mora. Slamienka stimuluje produkciu kolagénu, ktorý pomáha vyplniť vrásky a reštrukturalizovať epidermis. Napína tiež pokožku, pokožka tak pôsobí mladším dojmom.

 

ŠALVIA MUŠKÁTOVÁ

Šalvia muškátová je síce menej známa ako šalvia lekárska ale pre očnú starostlivosť je nenahraditeľná. V stredoveku bola nazývaná tiež “Oculus Christi” čiže “Oko Krista” pre jej schopnosť liečiť očné ochorenia. Bola hojne používaná na zlepšenie zraku a “vyčistenie” očí. Šalvia muškátová upokojuje a rozjasňuje oči, zlepšuje zrak a chráni pred slabnutím zraku vplyvom starnutia.

 

MRKVOVÉ SEMIENKA

Mrkvové semienka sú jedny z najúčinnejších látok proti starnutiu pokožky. Sú bohaté na vitamíny a karotenoidy, ktoré zlepšujú imunitnú odozvu tela na UV lúče a slúžia ako prevencia pred slnečným poškodením. Mrkvové semienka tiež detoxifikujú a stimulujú omladzovací proces kožných buniek.

 

RAKYTNÍK

Rakytník je jediný prírodný zdroj obsahujúci omega mastné kyseliny 3, 6, 9 a 7. Tento unikátny obsah vyšších mastných kyselín robia rakytníkový olej jedným z najviac zdraviu prospešných olejov dneška.

 

LEVANDUĽA

Levanduľa lieči suchú a popraskanú kožu a zanecháva jemnú a príjemnú vôňu. Eliminuje tiež nervové napätie, dezinfikuje pokožku a zlepšuje cirkuláciu krvi.

 

ROZMARÍN

Rozmarín pomáha tónovať pleť a odstraňuje suché miesta. Navyše stimuluje mentálnu aktivitu a zlepšuje pamäť.

 

MÄTA

Mäta pomáha obnoviť suchú a popraskanú pokožku a zanecháva príjemný chladivý pocit.

 

OLEJ Z MARHUĽOVÝCH JADIEROK

Olej z marhuľových jadierok je známy svojou schopnosťou penetrovať pokožku bez toho aby zanechal mastný pocit. Je bohatý na vitamíny A, B a E a je dobre tolerovaný aj veľmi citivou pleťou.

 

TAMANU

Tamanu je jedno z najefektívnejších prírodných činidiel na podporu tvorby nového kožného tkaniva. V podstate to znamená, že urýchľuje rast zdravej pokožky a regeneruje pleť.

 

ČÍLSKA RUŽA

Čílska ruža pomáha odstraňovať známky predčasného starnutia a pigmentácie kože.

 

VITAMÍN E

Vitamín E pôsobí ako prírodný antioxidant, ktorý chráni a regeneruje pleť. Vynikajúco tiež hydratuje a vytvára prirodzenú ochranu pred UV žiarením.

 

CITRÓN

Citrón v kozmetike používali už starí Egypťania a dnes vieme, že ovocné kyseliny, ktoré obsahuje prirodzene revitalizujú pokožku.


Product successfully added to the product comparison!