Nedávne

Najžiadanejšie

Medová pena - čo to je a prečo je to úžasné

Medová pena - čo to je a prečo je to úžasné

Jedna z najprekvapujúcejších vecí na surovom mede je medová pena. Často ju sprevádza otázka: "Čo je to biele navrchu?". Či je med tekutý alebo skryštalizovaný, na jeho povrchu sa nachádza tenká vrstva peny, ktorá v skryštalizovanom mede stvrdne. Ak ju vo svojom mede nájdete, ste šťastný človek. 

Medová pena je lahodná. Je ľahká, chutná a plná bubliniek, ktoré zachytili úžasné včelie poklady typické pre surový med: peľ, propolis a vosk. Žiaľ, bežný slovenský zákazník zatiaľ nie je zvyknutý na to, aby mal na povrchu medu takúto penu. Väčšina ľudí ju pokladá za akúsi "špinu", ktorá do čistého medu nepatrí. V skutočnosti je to presne naopak. 

Zákazník je pán a tak my v súčasnosti medovú penu od predávaného medu oddeľujeme. Kto bol ale v Londýne a kúpil si surový med v obchodnom dome Harrods, pozná inú realitu. Tie najdrahšie raw medy na svete, ktoré sa tam predávajú, sú plné peny s drobnými čiastočkami peľu, propolisu a vosku. 

Ak by ste chceli výživovo obohatiť svoj medový zážitok, napíšte nám to do poznámky pri objednávke. Lipovo-pohánkový alebo med z bieleho agátu Vám na požiadanie ponúkneme tak, aby ste si aj vy mohli vychutnať skutočnú medovú penu!

Product successfully added to the product comparison!