Nedávne

Najžiadanejšie

Tieto každodenné zlozvyky neodvratne spôsobujú ovisnuté prsia

Tieto každodenné zlozvyky neodvratne spôsobujú ovisnuté prsia

Všetci sme si vedomí toho, že s vekom sa prsia stávajú menej príťažlivými ako v mladosti. Bohužiaľ, prsné tkanivo starne o 2 až 3 roky rýchlejšie oproti zvyšku tela, ako to odhalila posledná štúdia publikovaná v žurnále Genome Biology.Nie je síce veľa toho, čo sa dá urobiť s genetickými faktormi, no existujú kroky, ktoré môžete urobiť, aby ste zabránili predčasnému ovísaniu svojich pŕs.

Tým, že sa budete vyhýbať niektorým bežným zlozvykom, dokážete udržať ich mladý vzhľad tak dlho, ako to len pôjde. Tuto už nasledujú zlozvyky, ktoré mnohé ženy robia a tým svojim prsiam nevedomky škodia:

1. Nosenie podprsenky, ktorá zle sedí

Tento zlozvyk je viac rozšírený, ako by ste si mysleli. Väčšina podprseniek sú vyrobené z flexibilných materiálov, no po čase sa znosia a natiahnu. Ich primárnym účelom je poskytovať prsiam podporu. Vynosené podprsenky však tento účel prestávajú plniť. 

Pri nosení podprsenky, ktorá nedolieha, sa v nej prsia voľne nadhadzujú. To vytvára stres na pokožku a vnútorné tkanivá, ktoré sa tak stávajú menej pevnými. Mali by ste si preto poriadne zmerať, akú veľkosť podprsenky potrebujete, aby správne plnila svoju úlohu. Pomôcť vám s tým vedia v každej predajni spodnej bielizne. 

No a samozrejme, pri opotrebení podprsenky ju bezodkladne vymeňte za novú.

2. Fajčenie

Fajčenie spôsobuje to, že pokožka stráca svoju prirodzenú elasticitu, čo časom vedie k ich ovísaniu. Znižovanie elasticity je dôsledkom ubúdania kolagénu a zhoršovania krvnej cirkulácie. Obe javy potom pokožku zoslabujú a vedú k jej rýchlejšiemu starnutiu.

3. Nárazové diéty na chudnutie

Vyvážená strava je pre zdravie vašich pŕs nesmierne dôležitá. Takzvané „jojo diéty“, keď naraz rýchlo schudnete a onedlho znova priberiete, dávajú prsným tkanivám poriadne zabrať. Bolo dokázané, že ak k jojo efektom dochádza opakovane, prsia rýchlo ovísajú.

Pokožka sa totiž naťahuje, aby sa prispôsobila vyššej váhe a potom znova sťahuje, aby kompenzovala úbytok tuku. Toto však nedokáže robiť donekonečna a časom ostane natiahnutá podobne ako stará guma v gatiach. Pre zachovanie si pevných pŕs sa preto snažte udržať si stabilnú váhu pomocou vyváženej stravy.

4. Nechránenie sa pred slnkom

Primerané slnenie je zdravé, keďže vyvoláva v tele tvorbu dôležitého vitamínu D. Problémom nastáva pri nadmernom opálení pŕs. Prsia svojou polohou sú podobne ako krk alebo plecia náchylné sa rýchlo opáliť, čo potom môže viesť k rýchlejšiemu starnutiu pokožky a predčasnej tvorbe vrások. 

Preto pristupujte k opaľovaniu s rozvahou a chráňte pokožku na prsiach pred spálením.

5. Nedostatok alebo zle vykonané cvičenie a neadekvátne držanie tela

Dôležité je tiež cvičiť a udržiavať prsné svaly silné. Tu si však dávajte pozor! Niektoré pohyby, ako napríklad opakované kývanie rúk dopredu a dozadu pri behu, môžu spôsobiť ovisnutie pŕs, pretože pri tom dochádza k rozpadu kolagénu.

Ak vykonávate vysoko intenzívne cvičenia, pri ktorých sa prsia nadmerne natriasajú, potom sa snažte si ich správne zafixovať. Nezabúdajte ani na správne držanie tela počas dňa. Vaša chôdza by mala byť vzpriamená, kľudne pri nej nechajte prsia vyniknúť. Na spevnenie pŕs existuje aj viacero vhodných cvikov. 

Navyše k týmto metódam pre krajšie prsia Vám odporúčame veľmi účinný prírodný krém s výťažkami amazonských ovocí, ktoré pomáhajú zlepšovať pružnosť a jemnosť pokožky pŕs pre atraktívnejší vzhľad.

Product successfully added to the product comparison!