Nedávne

Najžiadanejšie

Ako sa robí kvalitná prírodná kozmetika

Ako sa robí kvalitná prírodná kozmetika

Náš rodinný podnik sme založili, aby sme prišli s niečím novým, niečím čo nenájdete nielen na Slovensku ale nikde vo svete. Tak začali vznikať kozmetické produkty Včely sv. Ambróza. Svätý Ambróz preto, lebo je to patrón včelárov a my prevádzkujeme vlastné včelárstvo, aby sme si zabezpečili čisté suroviny. 

Zabezpečiť si naozaj čisté suroviny je úplne to najťažšie ak chcete vyrábať kvalitu a tak sa odlíšiť od konkurencie. Iste, esenciálne oleje dnes kúpite za pár eur a predávajú sa skoro všade, majú ich v kvetinárstvach, potravinách dokonca aj v záhradkárstve. Olivový olej - dôležitá surovina pri výrobe prírodnej kozmetiky - nie je problém kúpiť v akcii v supermarkete, liter za 3 eurá. Dobrá správa pre peňaženku, zlá správa pre naše telá. Vedeli ste, že odhadovaných 70% svetovej ponuky extra panenského olivového oleja ním ani nie je, čiže ide o podvod? 

Pred založením tohto rodinného podniku som pracoval v nákupe u jedného z najväčších európskych výrobcov biopalív, takže poznám osobne väčšinu výrobcov olejov a tukov nielen v Európe ale aj v Južnej Amerike, Ázii ale aj v iných častiach sveta. Mimochodom, odporúčam sa vyhnúť akciovému oleju pôvodom z Talianska hoci ho chcete len na smaženie. Poznám talianskych spracovateľov, ktorí skupujú na chorvátskom pobreží olivové výlisky, použité vo výrobe panenského oleja. Tieto výlisky sú ďalej spracovateľné len chemickou rafináciou za pomoci hexánu - to ale výrobcom z nejakého dôvodu nebráni túto produkciu predávať ďalej ako extra panenský olej. Neuveriteľné? Takýchto šokov som už v kariére zažil tak veľa, že som dávno stratil všetky ilúzie o kvalite tovaru nadnárodných korporácií a anonymných výrobcov predávajúcich pod značkami supermarketov (private label). 

Naša stratégia je osobne poznať dodávateľa a vidieť aspoň raz na vlastné oči ako dorába svoj produkt. Preto v našich výrobkoch nájdete rumanček zbieraný na slovenských lúkach, slamienku z neobývaných chorvátskych ostrovov, kokosový olej nie z plantáží, ale z divoko rastúcich paliem na Filipínach. Zriedkavé amazonské superovocia sú našou ďalšou špecialitou, ale tie sú na samostatný blog, tak snáď nabudúce.

Product successfully added to the product comparison!